پروژه کده

سایت ساز چیست؟ - پروژه های دانشگاهی | مقالات علمی

سایت ساز چیست؟

سایت ساز نرم افزار آماده ای است که برای طراحی وب سایت توسط افراد یا شركت‏ها‎ برای پیاده سازی صفحات وب استفاده می شود. در این نرم افزار از سیستم یا cmsیا پرتال‏ها‎ی آماده روی سرور استفاده می‎شود و با نام مخفف CMS نامیده می‎شود. این نام کوتاه شده عبارت Content Management System، یک نرم افزار روی سرور است که برای مدیر سایت این قابلیت را ایجاد می‎کند تا محتوای سایت خود را بدون نیاز به طراحی مجدد سایت تغییر دهد. مدیر سایت نیاز دارد تا یکبار سیستم CMSرا طراحی و سپس برنامه نویسی و تعدادی قالب آماده برای صفحات را ایجاد و آنها را بر روی سایت کاربر نصب نماید.

سایت ساز چیست؟

امکانات سایت ساز

با استفاده از امکانات سایت ساز، مدیر سایت می‎تواند صفحاتی را از آن کم یا به آن اضافه یا ویرایش کند. سایت ساز در مقابل سیستم‏ها‎ی ثابتی همچون HTML، قابلیت بیشتری دارند که در آن کاربر می‎تواند به راحتی مطالب موجود در سایت خود را بروزرسانی کند. سیستم‏ها‎ی وب مدیریت محتواWCM ، WCMSو یا Web CMSیک سیستم نرم افزاری مدیریت محتوا (CMS) محسوب می‎شوند که به عنوان یک برنامه تحت وب برای پیاده سازی، ساخت و مدیریت محتوای HTML شناخته و از آن برای مدیریت و کنترل، محتویات وب (اسناد HTMLو تصاویر مربوطه) استفاده می شود. امکانات سایت ساز سبب ایجاد محتوا، کنترل محتوا، ویرایش و توابع تعمیر و نگهداری ضروری وب سایت می باشد.

همچنین، نرم افزار سایت ساز کاربران خود را برای راه اندازی و طراحی سایت خود کمک می کنند. این سیستم دارای مجموعه ای از امكانات محدود و از پیش تعیین شده است که مدیریت سایت را آسان می‎کند. البته مدیران سایت‏ها‎ باید در کنار استفاده از این نرم افزار، الگوریتم های گوگل را رعایت کنند.

 

بازدید : - بار دسته بندی : مطالب برنامه نویسی تاريخ : ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.